Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.

PİRAMİT MENKUL KIYMETLER A.Ş.    piramit@piramitmenkul.com
  0 212 293 95 00

Makale

01.01.2019 - 31.12.2019 Arasında Hareketsiz Kalan Müşteriler

27.02.2015 tarih ve 29280 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “Yatırımcı Tazmin Merkezine İlişkin Yönetmelik’’ de belirtilen 01.01.2019 - 31.12.2019 Dönemi İçerisinde Zamanaşımına Uğrayacak Emanet ve Alacaklara ilişkin duyuru

6/12/2012 tarihli ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun (SPKn) 83 üncü maddesine dayanılarak ve Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan "Yatırımcı Tazmin Merkezine İlişkin Yönetmeliğin" 26 ncı maddesinin üçüncü fıkrasında, zamanaşımına uğramış yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacakların, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden, yatırım fonu ve değişken sermayeli yatırım ortaklıkları için ise tasfiye tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde YTM’ye gelir kaydedilmesi gerekmektedir.

Bu itibarla, Zamanaşımı tarihine kadar geçerli bir kimlik belgesi ile Şirketimize başvuruda bulunulması, aksi takdirde ilgili mevzuat hükümleri gereğince zamanaşımına uğrayacak olan duyuru ek’ inde mevcut hesap portföylerinde bulunan emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getirilerin Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne devredileceği duyurulur.

 

Bilgi edinilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla,

PİRAMİT MENKUL KIYMETLER A.Ş

 

01.01.2019 - 31.12.2019 arasında hareketsiz kalan, zaman aşımına uğrayacak emanet ve alacaklara ilişkin yatırımcı tazmin merkezine aktarılacak müşteri bulunmamaktadır

 

Piramit Menkul Kıymetler

piramit-logo

BIST Hisse Senedi ve Tahvil Piyasası verileri en az 15 dakika gecikmelidir.
BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirelemez.
BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST ye ait olup tekrar yayınlanamaz .
BIST verileri FOREKS tarafından sağlanmaktadır.

 

ADRES BİLGİLERİ

Gümüşsuyu mah. İnönü cad.

Işık Apt. No: 53 Kat:5 Daire:9-10 Beyoğlu/İstanbul

Tel:(0212) 293 95 00 Fax: (0212) 293 95 60

Email: piramit@piramit.com Website: www.piramit.com


Risk Açıklaması; Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. web sitesinde yer alan her türlü bilgi, yorum ve değerlendirmeler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilen bilgiler dikkate alınarak Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. tarafından, karşılığında herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin, genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bilgiler yatırımcılar tarafından danışmanlık faaliyeti olarak kabul edilmemeli ve yatırım kararlarına esas olarak alınmamalıdır. Bu bilgiler, belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte ve bu yönde herhangi bir şekilde taahhüt veya garantimiz bulunmamaktadır. Bu itibarla, bu sayfalarda yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan hususlar hakkında herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Gerek bu yayındaki, gerekse bu yayında kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu yayındaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. sorumlu tutulamaz.